Karolína Skalová

Karolína Skalová

Tvoje osobní trenérka fitness

Praha 5 - Smíchov - Factory Pro

PŘEČTI SI: můj příběh  

PUSŤ SE DO TOHO: Superhubnutí  

karolina skalova trenerka praha 5 factory pro
Můj příběh

karolina skalova promena


Nebývalo všechno zlato co se třpytí

Možná mě dnes většina znáte jako vypracovanou fitness trenérku, ale vždycky jsem taková rozhodně nebyla. Ještě před pár lety jsem zápasila s hormonální antikoncepcí a intolerancí lepku, o které jsem něvěděla a stravovala se tak úplně nejhůř, jak jsem mohla. Samé potraviny plné lepku (bílé pečivo) a sacharidů (čokoláda). To se samozřejmě hodně podepsalo nejen na mojí váze, ale trpěla jsem vážnými problémy s pletí a zavodněním těla. Prostě klasická ošklivá baculka. Jistě si dokážete představit, že jako dvacetiletou holku mě to hodně zasáhlo, vždyť jsem vážila bezmálo 80kg (!), což je při mé výšce 165cm opravdu dost. Nebyla jsem si sama ve svém těle pohodlná a netrvalo dlouho a vše se podepsalo i na mojí psychice. Nevěděla jsem, jak si kompenzovat to, s čím jsem neuměla bojovat, a tak jsem se začala stranit společnosti a doma u televize závidět modelkám a herečkám. Můj šatník tvořily volné věci s proužkatým vertikálním vzorem, abych zamaskovala, co se dalo. Sebelitování u televize a nákup XL oblečení bylo totiž nakonec jednodušší, než začít něco dělat. A člověk do toho snadno spadne.

Člověk si zvykne na všechno a čas plyne hrozně rychle. A jak se moje kamarádky párovaly a zase rozcházely a já nic, uvědomila jsem si, že čas všechno rozhodně nezahojí. Naopak někdy vše jen zhoršuje. A tak jsem si jednoho dne slíbila, že když se dostanu na vysoké škole do třeťáku, zajdu si druhý den na kožní a začnu se sebou konečně něco dělat. Do třeťáku jsem se dostala a tak nastal v mém životě den D, jen jsem o tom ještě nevěděla.


Zdraví je základ

Návštěva lékaře nakonec vyústila ve vysazení hormonální antikoncepce a diagnostikování alergie na lepek. Obojí mi během poměrně krátké chvíle pomohlo se alespoň částěčně zbavit problémů s pletí a odvodnění přebytečné vody z těla. Díky tomu jsem dokázala zhubnout 10kg během asi měsíce a půl. Ale místo očekávané radosti jsem se cítila ještě hůře. Díky rychlému úbytku hmostnosti mi zůstala všude po těle spousta volné kůže. A přitom jsem byla pořád velký cvalík. Bylo to hrozné. Ale jednou už jsem do toho šla a rozhodla jsem se nevzdat se a vrhla jsem se na fitness.

U televize jsem často a ráda sledovala závody fitness, vždy mě to lákalo, ale nevěřila jsem, že bych se o to mohla alespoň pokusit. Moje představa o závodnicích byla taková, že se takové už prostě narodily a vlastně ani moc makat nemusí. Jak jsem se zase jednou pletla. Najala jsem si trenérku Janu, bývalou bikini fitness a a spolu s její pomocí začala makat. Když máte někoho, kdo si už prošel tím, co vy a má pro Vás pochopení a navíc ví, co dělá, jde všechno docela jinak. Ne snadno a bez dřiny, ale zato si je člověk najednou pevnější v kramflecích a získá trochu sebevědomí. A to někdy docela stačí...


karolina skalova promena

Změna je život

Myslela jsem, že není možné zhubnout z velkosti 44 do 34. Ale jak jsem se mýlila! Během roku a půl jsem zhubla z 80kg a 36% tuku na 55kg a 9% tuku a konečně jsem pochopila důležitost zvedání těžkých vah, vysoko intenzivního intervalového tréninku a svalového napětí.

Tréninky jsou jedna věc, stravování je věc druhá. Lidí s intolerancí lepku neustále přibývá, jejich možnosti však stále zůstávají poměrně omezené. Bohužel ještě před pár lety neexistovala žádná odborná literatura na toto téma a tak jsem si na většinu věcí musela přijít sama. Ale jak už jsem psala výše, člověk si zvykne na všechno. A jak jsem si jednou zvykla na to být bez zápalu a tlustá, rychle jsem si přivykla na to získat zápal a v tréninku i stravování vydržet. Je to opravdu snadné, když člověk vidí výsledky. Jakmile jednou dosáhnete svých cílů, už není cesty zpět. Školu už jsem dnes dostudovala a k tomu přidala i titul MBA. Prošla jsem také nespočetně sportovních kurzů, zavodím v BIKINI FITNESS a pracuji jako osobní trenérka ve Factory Pro na Smíchovském nádraží.

Za vše vděčím jedinému – rozhodutí konečně se sebou něco dělat. Pokud si chceš se mnou zacvičit, tak mi napiš a domluvíme se. Nabízím úvodní lekci zdarma, kde si buď sedneme a nebo ne. Nebo se klidně rovnou stav u nás v posilovně a proberem to osobně.

Budu se těšit!
K.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam tincidunt nulla tortor, a imperdiet enim tristique nec. Nulla lobortis leo eget metus dapibus sodales. Sed placerat vitae dui vitae vehicula. Quisque in tincidunt ligula, nec dignissim arcu. Praesent aliquam velit vel libero dictum, non sollicitudin lectus mollis. Morbi sollicitudin auctor gravida. Vivamus vitae dui non lorem euismod pretium. Morbi congue sem sed ex iaculis, nec mattis felis pretium. Nullam molestie libero id odio blandit sodales. Suspendisse non mauris et felis molestie placerat aliquet a risus. Aliquam ac leo tempus, hendrerit eros mollis, gravida est. Proin euismod ipsum a tellus condimentum dapibus. Integer porttitor felis elit, eget rutrum ligula commodo quis. Praesent ultricies neque eu mi congue blandit. Nulla feugiat feugiat aliquet. Morbi sed mattis erat. Nullam scelerisque molestie eros, id tristique felis iaculis non. Duis pellentesque neque eget iaculis varius. Donec at nisl semper, aliquam est id, tincidunt lacus. Donec at erat purus. Morbi tincidunt nunc non diam porta, at fermentum orci bibendum. Donec arcu nisi, ornare nec commodo vitae, sollicitudin sed magna. Cras sit amet justo et nulla pulvinar laoreet. Phasellus scelerisque, metus id posuere vulputate, diam tellus iaculis sapien, eget scelerisque ipsum libero convallis velit. Duis lorem ligula, faucibus quis tellus nec, fringilla ultricies leo. Etiam tempus congue magna. Suspendisse porta dictum tortor, eu volutpat ipsum eleifend nec. Aliquam dapibus lorem luctus, cursus libero imperdiet, mattis nunc. Sed in ipsum diam. Quisque efficitur metus purus, vitae fermentum lacus venenatis id.